3d Látványtervezés

  • Ha nálad is probléma az, hogy nem tudod elképzelni „élőben” a látványt, a végleges állapotot…
  • Ha nem tudsz dönteni több variáció közül…
  • Ha csak jó lenne látni, hogy hogy fog kinézni, amikor kész van…
  • Ha csak egyszerűen nem látsz térben, ahogy nagyon sokan mások sem…
  • Ha szeretnél variálni a dolgokkal, több szemszögből is megnézni, áthelyezni és mindezt valósághűen látni…

akkor neked érdemes a 3D látványtervekben gondolkodni.

Mert így minden fenti problémára megoldást találsz: variálható/könnyen változtatható, mozgatható, térben elképzelhető, átadja a hangulatot, stílust is.

„Amikor látod a jövőt” – ez a 3D látványtervezés lényege.

A látványkészítés folyamata – avagy hogyan is működik?

 

Amit először meg kell határoznunk, az az a cél, hogy miért van szükséged látványtervre: átalakításhoz, építkezéshez, értékesítéshez vagy egyéb  célra? Mert mindegyik más jellegű végeredményt kíván. Lehet, hogy elég egypár jó minőségű fotó, hogy lásd a leendő végeredményt, de lehet, hogy egy komplett fotósorozat kell a kivitelezéshez, vagy akár egy 3D video az értékesítéshez.

Ezután el kell döntenünk, hogy mennyire legyenek részletesek, valósághűek az elkészült képek, esetleg video. Kellenek-e egyedi tárgyak, bútorok, milyen anyagok, textiliák stb. szükségesek az interiőr megteremtéséhez.

Mindenképp szükség lesz egy méretarányos alaprajzra (ha nincs, akkor készítek egyet) a helyiségről, lakásról  vagy épületről. Meg kell határoznunk a kiinduló bútorzatot, a burkolatot, az anyagokat, a dekorációt. Ez az a bizonyos „kályha”, ahonnan el tudunk indulni. Ha igényeled, később ezen tudunk majd változtatni, variálni.

Ha megvannak a fentiek, már ki lehet számolni egy körülbelüli elkészítési időt is – főként ez határozza meg az előzetes árajánlatot. Ezt befolyásolja még az is, hogy hány változatot szeretnél, mennyire tudod előre hogy mit szeretnél, vagy még mindig keresed a „tökéletest”.

Ha megegyeztünk, akkor kezdődik a közös munka, a részletek tisztázása, a konkrétumok rögzítése, amibe beletartozik az is, hogy folyamatos kapcsolatban vagyunk a felmerülő kérdésekről.  Kb. olyan 80%os készültségnél, amikor már látod, hogy milyen is lesz a végső látványterv, ekkor kell kiegyenlítened a munka díját, és én még egy utolsó finomhangolással javítom az esetleges hibákat.

Ezután befejezem a végleges látványtervet, amit a megbeszélésünk szerinti formátumban, méretben átadok neked.

És „boldogan éltek, amíg meg nem haltak”… a következő közös munkáig 😉

 

Mennyi idő alatt készül el egy látványterv és mennyibe kerül?

Valószínűleg ez a kérdés a legnépszerűbb, de sajnos nincs rá egyszerű válasz. Egy látványtervnél nagyon sok paraméter és befolyásoló tényező van, így szinte minden esetben egyedileg kell meghatározni, hogy mennyibe is kerül az adott projekt megvalósítása.

Ezt az alábbi tényezők befolyásolhatják:
– vannak-e meglévő dokumentumok: alaprajz, homlokzati rajz, stb.
– önállóan kell egy adott épületet vagy teret (lakást) bemutatni, vagy a környezetében lévő épületek és tereptárgyak is fontosak lehetnek,
– fényképbe vagy videóba kell-e illeszteni,
– vannak-e konkrét elképzelések a berendezésekkel és kialakítással kapcsolatban, pl.: padló burkolatok, csempék, nyílászárók, bútor ötletek, színek, függönyök, kiegészítők, stb.,
– mennyi teljesen egyedi modellt kell létrehozni,
– épületgépészeti kialakítások: világítás, fűtés, hűtés, stb.,
– kb. mennyi variáció várható a kialakítással, berendezéssel kapcsolatban (ez visszakanyarodik ahhoz, hogy van-e konkrét elképzelés),
– mennyi nézetből kérsz képet, összesen hány db kép kell,
– milyen méretű képekre van szükség (pl. plakátra sokkal nagyobb kép szükséges, mint egy honlapon való megjelenítéshez),
– milyen fényviszonyok mellett kellenek a képek: reggel, délben, éjszaka,
– szükség van-e videóra, ami segít körbemutatni a teret, kell-e felülnézeti 3D berendezési terv,
– van-e valamilyen sürgősségi időkorlát, amin belül el kell készülnie?

Lehet, hogy még ezek mellett is kihagytam valamit a felsorolásból, de jól látható, hogy rengeteg tényező befolyásolja a látványterv árát és elkészülésének idejét is. Épp ezért kell rászánni az elején kicsit több időt arra, hogy valóban jól mérjük fel egymás igényét, hogy valóban az a projekt kerüljön elvégzésre, amire szükséged van. Se több, se kevesebb.

De egy hozzávetőleges nagyságrenddel azért tudok szolgálni: egy helyiség (pl fürdőszoba, gyerekszoba, nappali, konyha stb) két variációban, konkrét anyag és bútorelképzelésekkel kb. 30.000 Ft. Komplett lakás berendezett látványterve a bonyolultságtól függően kb. 150.000 Ft és ettől felfele. De ezek csak hozzávetőleges árak, ez a fentiek alapján, mint írtam, a végleges díjat mindig egyedi árajánlat és megbeszélés végeredményeként kapjuk meg.

Ha bizonytalan vagy még, hogy neked mire is van szükséged, és kell-e látványterv hozzá, akkor lehet, hogy először inkább a Tanácsadásra lenne szükséged, és onnan már továbbléphetünk a látványterv fele is, ha már letisztázódtak az igények benned.

 

Ajánlatkérés

mail: info@telleragi-lakberendezes.hu

 

Referenciák

Személyes tanácsadás, időpont egyeztetés, érdeklődés

+36 30 350 4362

Miben segíthetünk?